Ponad 1 miliard osób na świecie korzysta na co dzień z Facebook Messengera.

W Polsce aplikacja ma już ponad 7 milionów użytkowników. To też Twoi potencjalni klienci.

Bot może usprawnić wiele procesów komunikacyjnych i ma zastosowanie w praktycznie każdej branży, gdzie występuje bezpośredni kontakt klienta z przedstawicielem firmy. Boty to:

  • alternatywa dla obsługi klientów przez telefon, e-maila i chata osadzonego na stronie internetowej (czasem wręcz najefektywniejszy sposób komunikacji dla osób, które nie lubią dzwonić, by załatwić konkretną sprawę),
  • uproszczenie i przyspieszenie komunikacji pomiędzy klientami a firmą (odpowiedzi są automatyczne i natychmiastowe),
  • swoboda konwersacji (w podobny sposób i w tym samym miejscu co ze znajomymi),
  • standaryzacja i płynność komunikacji z firmą (rozmowa rozpoczęta na jednym urządzeniu może być kontynuowana na drugim bez utraty wątku),
  • pełna synchronizacja między urządzeniami stacjonarnymi i mobilnymi,
  • brak konieczności uruchamiania dodatkowego oprogramowania,
  • bardzo duży zasięg,
  • personalizacja konwersacji – podawanie wyłącznie treści, dopasowanych do preferencji klienta,
  • rozbudowa procesów i dotarcie do klientów w dodatkowym kanale (funkcja Customer Matching).

Dzięki wyżej wymienionym właściwościom botów mówi się dzisiaj wręcz o rewolucji w kontaktach B2C w social media. Liczba dodatkowych możliwości reklamowych wydaje się nieskończona.

Ile scenariuszy rozmowy możemy ustawić w bocie? Oprogramowanie bota umożliwia przygotowanie nieograniczonych ilości odpowiedzi na pytania użytkowników. W trakcie rozwoju bota odpowiedzi można modyfikować, rozbudowywać i idealnie dopasowywać do zapytań. Podsumowując na tym etapie zdecydowanie opłaca się być w gronie pierwszych użytkowników tego nowego narzędzia. W ten sposób możesz zdobyć przewagę nad swoją konkurencją i skutecznie sprzedawać przy pomocy bota. A co ma na ten temat do powiedzenia założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg:

„Naszym zdaniem komunikacja z firmą powinna przebiegać w ten sam sposób, co ze znajomymi.”

ChatBot to dużo więcej niż zwykły chat! Na podstawie badań i testów można się pokusić o kilka prognoz dotyczących przyszłości inteligentnych botów. Prawie każda firma będzie mieć w przyszłości swojego własnego chatbota. Wykorzystanie komunikatorów stale rośnie, a Facebook Messenger jest używany przez ponad 1 miliard osób. Oznacza to, że popularność komunikatora rośnie szybciej niż standardowej aplikacji Facebooka.

Marketing jest najskuteczniejszy tam, gdzie znajdują się potencjalni klienci. Komunikatory, jako nowe platformy, są tam, gdzie klienci spędzają mnóstwo czasu. Z tego względu zorientowana na sukces firma powinna się zainteresować chatbot-em. Bot jest szybszy i łatwiejszy w użytkowaniu niż strona internetowa i aplikacja. Wniosek dotyczący bota. Przyszłość komunikacji z Twoimi klientami należy do chatbot-a. Skuteczne zamówienia, automatyczne zwroty, odpowiadanie na często zadawane pytania i wiele innych zadań zostaną w ciągu kilku następnych lat całkowicie przejęte przez inteligentne boty. Czy nie warto zacząć korzystać z nowej technologii już teraz? Sztuczna inteligencja to przyszłość marketingu więc dobrze jest zacząć już teraz. Dzięki niej odejmujemy sobie pracy, a w oczach klienta tworzymy obraz nowoczesnej firmy wykorzystującej nowinki technologiczne.

Zastanów się czy stać Cię na to by zostać z tyłu za konkurencją?

Wypróbuj naszego bota już teraz! On czeka na Ciebie...